Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie
Aktualnie przebywasz na: Strona główna Aktualności z jednostek

Aktualności z jednostek Drukuj

Mikołajki bez granic

2012-12-11 01:15

7 grudnia 2012 r. w sali widowiskowej IGB Mazovia przy ul. Kocjana 3 w Warszawie doszło do niecodziennego wydarzenia. „Mikołajki bez granic” to impreza dla dzieci zorganizowana przez Służbę Więzienną wraz z Urzędem Gminy Warszawa Bemowo.

Zaszczytem dla przedsięwzięcia był patronat, jaki nad imprezą przyjęli: Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie Pani ppłk Anna Osowska-Rembecka oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Pan Jarosław Dąbrowski.
W organizację uroczystości włączyli się funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego Warszawa Bemowo, wolontariusze Fundacji SŁAWEK, przedstawiciele fundacji Pomoc Potrzebującym oraz Be Active Group z ramienia Gminy Bemowo. Akcję wsparła IGM Mazovia.
O wyjątkowości tego przedsięwzięcia świadczyła główna idea, jaka przyświecała organizatorom, czyli tytułowe zacieranie granic i skupienie całej uwagi na dziecku, które w sytuacji izolacji jednego z opiekunów, może niewinnie cierpieć. Na uroczystości zebrały się dzieci z bardzo różnych środowisk. Zaproszone były dzieci osadzonych z OZ Bemowo, dzieci z rodzin pozostających pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej i dzieci funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Zabawę rozpoczęli muzycy z Oddziału Otwartego, zespołu działającego na terenie OZ Bemowo, którzy swoimi piosenkami rozpoczęli mikołajkowa zabawę. Następnie wszystkie dzieci zostały wciągnięte do wspólnej zabawy przez animatorki przebrane za aniołki i wróżki. Były szalone tańce i konkursy z nagrodami.
Wesoły pociąg przy dźwiękach znanej wszystkim piosenki „Jedzie pociąg z daleka” w wykonaniu Oddziału Otwartego zawiózł dzieci na poczęstunek przygotowany specjalnie dla nich przez Fundację Pomoc Potrzebującym.
Kolejnym punktem programu był pokaz tańca Break Dance, przygotowany przez wolontariuszki Fundacji SŁAWEK. Dzieci miały okazję nauczyć się kilku podstawowych kroków, które na koniec zaprezentowały swoim rodzicom i opiekunom, stając się tym samym gwiazdami sceny.
Przedostatnim punktem programu było przedstawienie „Opowieść o Świętym Mikołaju”, przygotowane przez grupę teatralną CELEBRYCI, którą tworzą skazani odbywający karę pozbawienia wolności w OZ Bemowo. Spektakl był zapowiedzią tego, na co wszystkie dzieci czekały przez całą imprezę. Mimo opadów śniegu i dużego mrozu Święty Mikołaj dotarł na swoich saniach uszczęśliwiając każde dziecko prezentem.
Ponad dwugodzinna zabawa zaczarowała wszystkich i wprowadziła w radosny nastrój świąt. Wszystkie dzieci bawiły się razem, w tym dniu wszyscy bez względu na położenie troszczyli się dziećmi. „Mikołajki bez granic”, bez różnic, taka była idea przedsięwzięcia, którą osiągnięto.
Z wypowiedzi uczestników wynika, iż odniosła bardzo pozytywne wrażenie i wielu chciałoby, aby taka wspaniała zabawa odbyła się także w następnym roku.
 

tekst : por.Olga Dyrko

zdjęcia: ppor.Arkadiusz Kujawa