Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie
Aktualnie przebywasz na: Strona główna Aktualności z jednostek

Aktualności z jednostek Drukuj

TULIPANY DLA MAM

2013-05-27 09:11

26 maja w parku na Jasnych Błoniach skazani rozdawali tulipany.

 

Dzień Matki, to święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. To święto ma na celu okazanie miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

W ramach oddziaływań readaptacyjnych w ostatnią niedzielę maja, w parku na Jasnych Błoniach skazani rozdali przybyłym gościom - 500 TULIPANÓW !!!

Uczestnikami tego programu byli skazani dorośli, aktualnie przebywający w AŚ Szczecin. Wszyscy odbywają kary pozbawienia wolności w ZK typu półotwartego.

Program został przeprowadzony we współpracy z Fundacją Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej "TULIPAN".

Jego autorami są młodsi wychowawcy Aresztu Śledczego w Szczecinie mł. chor. Bytniewski-Judasz Mateusz oraz mł. chor. Podemski Konrad.

Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony wszystkich przybyłych gości.

Udział skazanych w programie wpłynął dodatnio na kształtowanie u nich społecznie pożądanych postaw.

 

Tekst i zdjęcia: mł.chor. Bytniewski-Judasz Mateusz