Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Aktualności Służby Więziennej Drukuj

Jubileusz Zakładu Karnego w Tarnowie

2016-11-22 02:50
Jubileusz Zakładu Karnego w Tarnowie
29 listopada 1926 roku oddano do użytku Dom Więzienny w Tarnowie, który później przemianowany został na zakład karny. Okrągła rocznica powstania jednostki była okazją do obchodów upamiętniających to wydarzenie.

Narodowe Święto Niepodległości z udziałem Służby Więziennej

2016-11-14 11:03
Narodowe Święto Niepodległości z udziałem Służby Więziennej
W uroczystościach w dniu 11 listopada br. udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Prezydent powiedział - Polska stała się. Stała się ze zgliszcz, popiołów I wojny światowej, biedna, zniszczona, ale wolna, niepodległa i suwerenna.

Listopadowa tradycja

2016-10-31 09:45
Listopadowa tradycja
Zgodnie z polską tradycją przed przypadającym na 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych porządkuje się groby rodzinne, ale także groby tych, którym winni jesteśmy pamięć – żołnierzy poległych za wolność ojczyzny. Służba Więzienna w całej Polsce włącza się lokalnie w porządkowanie cmentarzy wojennych, mogił żołnierzy oraz opuszczonych grobów

NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA

2016-10-27 01:46
NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA
Służba Więzienna, dla uczczenia Święta Niepodległości, po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe pod hasłem „Nasza krew – nasza Ojczyzna". Akcja trwa od 24 października do 10 grudnia 2016 r.

Podsumowanie udziału Służby Więziennej w Międzynarodowym Dniu i Tygodniu Mediacji

2016-10-24 10:42
Podsumowanie udziału Służby Więziennej w Międzynarodowym Dniu i Tygodniu Mediacji
17-22 października 2016 r. w całej Polsce trwał Tydzień Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz czwarty, przedsięwzięcie rozszerzone zostało na cały tydzień. W oba wydarzenia zaangażowana była Służba Więzienna. Oba projekty przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.