Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Aktualności Służby Więziennej Drukuj

NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA

2016-10-27 01:46
NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA
Służba Więzienna, dla uczczenia Święta Niepodległości, po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe pod hasłem „Nasza krew – nasza Ojczyzna". Akcja trwa od 24 października do 10 grudnia 2016 r.

Podsumowanie udziału Służby Więziennej w Międzynarodowym Dniu i Tygodniu Mediacji

2016-10-24 10:42
Podsumowanie udziału Służby Więziennej w Międzynarodowym Dniu i Tygodniu Mediacji
17-22 października 2016 r. w całej Polsce trwał Tydzień Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz czwarty, przedsięwzięcie rozszerzone zostało na cały tydzień. W oba wydarzenia zaangażowana była Służba Więzienna. Oba projekty przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.

IV Edycja Gali Finałowej IFF "Prison Movie"

2016-10-21 06:38
IV Edycja Gali Finałowej IFF "Prison Movie"
20 października 2016 r., już po raz czwarty, w Olsztynie odbyła się Gala Finałowa konkursowego przeglądu twórczości filmowej o tematyce penitencjarnej International Film Festival in Olsztyn "Prison Movie". Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują: Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Służba Więzienna edukuje młodzież

2016-10-14 10:58
Służba Więzienna edukuje młodzież
Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko okazja do złożenia życzeń nauczycielom i pracownikom oświaty uczącym w więziennych szkołach. To również okazja do złożenia podziękowań funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej, którzy na co dzień nie są nauczycielami ale bardzo często angażują się w działania edukacyjne i profilaktyczne na rzecz uczniów odwiedzających zakłady karne i areszty śledcze.

Rozpoczęcie roku szkolnego

2016-09-01 02:41
Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września br. zainaugurowano nowy rok szkolny, w 18-stu Centrach Kształcenia Ustawicznego przy jednostkach penitencjarnych nauczanie rozpoczęło 3181 uczniów. Aktualnie CKU dysponują 158 oddziałami szkolnymi, w których pracuje 384 nauczycieli.