Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Aktualności Służby Więziennej Drukuj

Kampania białej wstążki

2014-11-24 03:39
Kampania białej wstążki
Od 1999 r., dzień 25 listopada jest oficjalnie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Właśnie tego dnia rozpoczyna się również, trwająca do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), ogólnoświatowa Kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy”. Kampania ma na celu podniesienie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2014-11-07 08:32
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
6 listopada 2014 r. Centralny Zarząd Służby Więziennej wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie zorganizowali uroczystość z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z wieloletnią tradycją akademia związana była przede wszystkim z wręczaniem funkcjonariuszom Służby Więziennej aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Nic nie usprawiedliwia tortur

2014-10-20 01:09
Nic nie usprawiedliwia tortur
Hasło to przyświecało konferencji zorganizowanej 16 października br. w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, CPT, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Biuro Rady Europy oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w której uczestniczył Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski.

Nadanie sztandaru i 50 lat Aresztu Śledczego w Łodzi

2014-10-06 10:54
Nadanie sztandaru i 50 lat Aresztu Śledczego w Łodzi
Sztandar – symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji Służby Więziennej. Chlubne tradycje Aresztu Śledczego w Łodzi są powodem do dumy, a jednocześnie zobowiązaniem do pełnienia zaszczytnej, ofiarnej i wiernej służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli.

Sprzątanie Świata – Polska 2014. Służba Więzienna na rzecz ekologii

2014-09-24 02:43
Sprzątanie Świata – Polska 2014. Służba Więzienna na rzecz ekologii
Jak co roku Służba Więzienna włączyła się do międzynarodowej kampanii ekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2014”, której finał przypadał tradycyjnie w trzeci weekend września 2014 roku