Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Przytuły Stare Poleć znajomemu Drukuj

RADOŚĆ BYŁA WIELKA !!! Skazani wyremontowali dzieciom pokoje mieszkalne w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Ostrołęce

2011-11-27 11:40

Jednostka: Zakład Karny w Przytułach Starych

Skazani z Przytuł Starych po raz kolejny ruszyli z pomocą . Tym razem zajęli się remontem pokoi mieszkalnych dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Ostrołęce.

Pracy było bardzo dużo, więc została rozłożona na kilka dni. W przeprowadzeniu remontu uczestniczyło łącznie 24 osadzonych, którzy podzieleni na specjalistyczne brygady dzień roboczy rozpoczynali niemal o świcie, a kończyli późnym wieczorem. Ponieważ budynek jest stary, zaczęto od gruntownego usuwania starej farby oraz uzupełnienia odprysków, szczelin na ścianach i sufitach. Korytarz z klatką schodową pokryty został nową warstwą gładzi szpachlowej. Po pracach remontowych do akcji wkroczyła brygada sprzątająca. Gdy już wszystko lśniło i pachniało - wspólnie z dziećmi umeblowano pomieszczenia.

Pani Dyrektor Iwona Brzezińska pełna uznania dla efektów pracy i zachowania skazanych deklarowała chęć dalszej współpracy popartej podpisaniem stosownego wzajemnego porozumienia. Organizacyjnie za całość odpowiedzialny był ppor. Paweł Suski-wychowawca ds. k.o.