Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Areszt Śledczy Bydgoszcz Poleć znajomemu Drukuj

Drugi Otwarty Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora AŚ w Bydgoszczy

2011-12-13 11:42

Jednostka: Areszt Śledczy w Bydgoszczy

W dniu 10 grudnia br. W Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 5, przy ul. Berlinga 13, odbył się II Otwarty Turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora AŚ w Bydgoszczy.

W Turnieju udział wzięło 8 zespołów, tj. 3 drużyny skazanych z OZ Zamrzenica. OZ Toruńska i AŚ Bydgoszcz, a także drużyny:

  • Lekarzy Wojska i Szpitala im. Biziela;
  • Komendy Wojewódzkiej Policji;
  • Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Bydgoszczy;
  • Zaprzyjaźniona drużyna „Przyjaciele z Boiska”;
  • NZOZ Uromedic – sponsor turnieju, w składzie której grał wychowawca z OZ Toruńska z synami.

Mimo, że na boisku spotkały się drużyny, które na co dzień mają rozbieżne interesy, to w trakcie meczu panował duch „fair play”. Po zakończonym spotkaniu zostały przełamane wszelkie bariery, kiedy to skazani dziękowali funkcjonariuszom Służby Więziennej i Policji za sportową walkę.
Turniejem zainteresowały się media regionalne. Krótkie wiadomości zostały zaprezentowane w radiu PiK.
Cały Turniej wygrała drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji, która w finale pokonała osadzonych z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy 1-0. Trzecie miejsce zajęła drużyna Lekarzy Wojska i Szpitala im. Biziela, która w małym finale pokonała Przyjaciół z Boiska 2-1. Kolejne miejsca zajęły Służba Więzienna, OZ Zamrzenica, NZOZ Uromedic, osadzeni z AŚ Bydgoszczy.
Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłym roku zorganizować podobny turniej.
(RK)