Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Areszt Śledczy Bielsko-Biała Poleć znajomemu Drukuj

Skazani z Aresztu Śledczego wspomagają swoją pracą bielskie szkoły.

2011-02-17 03:46

Jednostka: Areszt Śledczy w Bielsku-Białej

W ramach ogólnopolskiego programu „Uspołecznienie wykonania kary pozbawienia wolności” skazani pomagają szkołom na terenie Bielska – Białej.

Efektem porozumienia pomiędzy Miejskim Zarządem Oświaty w Bielsku – Białej a tutejszym Aresztem Śledczym podpisanego na przełomie roku 2010/2011, jest wykonywanie przez grupę skazanych prac porządkowych oraz drobnych remontów w kilku bielskich szkołach. W związku z charakterem jednostki, dotychczas osadzeni z aresztu nigdy nie pracowali społecznie na rzecz innych podmiotów. Było to więc dla obu stron, pierwsze podobne doświadczenie.

Zadowolenia nie kryje Pani Ewa Polaczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku – Białej. Pomimo początkowej niepewności co do charakteru i zakresu ewentualnych prac oraz mogących wystąpić zagrożeń – obecnie można  stwierdzić, że skazani świadczą nieocenioną pomoc.


Zdaniem Dyrektora Aresztu Śledczego w Bielsku – Białej, ppłk Dariusza Cadera, praca osadzonych nie jest jedynie formą ich readaptacji społecznej, ale również zmienia wizerunek Służby Więziennej, która to przecież wystąpiła z taką inicjatywą.