Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Wierzchowo Poleć znajomemu Drukuj

Udostępnianie danych osobowych

2011-07-28 07:49

Jednostka: Zakład Karny Wierzchowo

Udostępnianie danych osobowych

w sprawie udostępniania danych osobowych o osobie obecnie pozbawionej wolności w ZK...

KOMUNIKAT
w sprawie udostępniania danych osobowych
o osobie obecnie pozbawionej wolności w ZK w Wierzchowie    Zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 roku o Służbie Więziennej, Służba Więzienna na pisemny i uzasadniony wniosek osoby najbliższej, udostępnia dane osobowe osoby pozbawionej wolności, za pisemną zgodą tej osoby.
    W związku z powyższym udzielenie informacji o zachowaniu osadzonego, jego postępach w procesie resocjalizacji oraz pozostałych kwestiach dotyczących oddziaływań penitencjarnych będzie wymagało każdorazowo uzyskania pisemnej zgody osadzonego, w tym także przed rozmową wychowawcy z osobą najbliższą.

   Osoby najbliższe będą zwracały się z pisemnym wnioskiem o udzielenie informacji o osobie pozbawionej wolności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 lipca 2010 roku w sprawie trybu składania oraz wzoru wniosku o udzielenie informacji lub udostępnienie danych osobowych o osobie obecnie lub uprzednio pozbawionej wolności w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.