Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Areszt Śledczy Kielce Poleć znajomemu Drukuj

Akcja charytatywna dla „Dobrej Chaty”

2012-11-07 03:14

Jednostka: Areszt Śledczy w Kielcach

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Aresztu Śledczego w Kielcach zorganizowali akcję charytatywną na rzecz pomocy dzieciom z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Dobra Chata” w Kielcach.

W ramach akcji, mającej na celu podarowanie dzieciom odrobinę szczęścia, tj. przekazanie Im upominków, zaangażowali się wychowawcy, terapeuci, psycholodzy i pracownicy cywilni Aresztu Śledczego w Kielcach. Do udziału w akcji zachęcono również 15 osób osadzonych, które na rzecz dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo  - Wychowawczych „Dobra Chata” w Kielcach, oddało 16 upominków, wytworzonych przez siebie w ramach zajęć kulturalno – oświatowych.
Wytwarzanie i zbieranie upominków w ramach pomocy charytatywnej, trwało 2 tygodnie. Część osób osadzonych, które zgłosiły się do tej szlachetnej akcji, spotykało się, pod nadzorem wychowawcy ds. kulturalno – oświatowych, w bibliotece aresztu, a pozostali pracowali w celach mieszkalnych, gdzie malowali obrazy, sklejali modele.
Wśród przekazanych dzieciom upominków, największą radość sprawił im model drewnianej willi, kompleksowo umeblowanej i oświetlonej, która wywołała powszechny zachwyt. Niektóre z dzieci, zapragnęły takiego domu ale prawdziwego dla siebie, wychowawcy nie kryli wzruszenia.
Pani dyrektor wskazanej placówki opiekuńczej w sposób bardzo emocjonalny, w imieniu obdarowanych dzieci, podziękowała kadrze aresztu i osobom osadzonym za udzieloną pomoc dzieciom z „Dobrej Chaty” z Kielc. W związku z olbrzymim zainteresowaniem udzielaniem pomocy dzieciom, Areszt Śledczy w Kielcach będzie nadal wspierał w/w placówkę.
W/w akacja ma na celu wzbudzanie w osobach osadzonych woli kształtowania powszechnie akceptowanych postaw społecznych.