Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Łowicz Poleć znajomemu Drukuj

Kadra Zakładu Karnego Straubing w ZK Łowicz

2011-06-09 10:56

Jednostka: Zakład Karny w Łowiczu

W dniu 8 czerwca 2011 r. kilka godzin na roboczej wizycie w ZK Łowicz spędziła delegacja niemieckich więzienników z ZK Straubing w Bawarii. Goście przybyli do Polski w ramach porozumienia o współpracy bilateralnej podpisanej w 2008 r. z AŚ Łódź.

 

Niemieccy więziennicy przybyli do Łowicza zainteresowani działalnością oddziału terapeutycznego w ZK Łowicz. W trakcie wizyty mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem oddziału terapeutycznego dla uzależnionych od środków odurzających oraz obowiązującym w zakładzie systemem ochrony i prowadzonymi wobec skazanych oddziaływaniami penitencjarnymi.

Następnie goście zwiedzili zakład karny, cele i pomieszczenia oddziału terapeutycznego, zobaczyli też salę komputerową wyposażoną i przeznaczoną do prowadzenia zajęć organizowanych w ramach funduszy europejskich.

Następnie bawarscy goście wraz z z-cą dyrektora ppłk Krzysztofem Sznicerem udali się na spotkanie z burmistrzem miasta Krzysztofem Janem Kalińskim. Wcześniej zatrzymując się w „sercu miasta” czyli na łowickim Starym Rynku mieli możliwość poznania historii i najciekawszym zabytków. Zainteresowanie wzbudziła duża liczba miast partnerskich, wśród których jest Colditz z Niemiec. Przez burmistrza zostali przyjęci w sali radzieckiej łowickiego ratusza, a następnie w jego gabinecie prowadzone były dalsze rozmowy. Burmistrz podkreślił bardzo dobrą współpracę miasta z łowicką jednostką penitencjarną, z której skazani uczestniczą w pracach porządkowych na ulicach miasta, uczestniczyli też przy zapobieganiu skutkom powodzi. Dla niemieckich więzienników taka forma współpracy pomiędzy jednostką samorządową, a zakładem karnym jest nowym doświadczeniem. Jak podkreślano w Straubing nie ma tego typu działań. Na koniec wizyty goście z Bawarii otrzymali z rąk burmistrza pamiątki łowickie.

oprac. por. Zdzisław Kryściak