Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Nysa Poleć znajomemu Drukuj

Wieczór Poezji ,, Lirnik 2010”

2010-12-24 09:15

Jednostka: Zakład Karny w Nysie

W Świetlicy Centralnej Zakładu Karnego w Nysie w otoczeniu palących się świec, panującego półmroku, w ciszy i zadumie – tak rozpoczęła się impreza podsumowująca II edycję Okręgowego Wieczoru Poezji Więziennej „Lirnik 2010”.


    Dnia 17 grudnia 2010r. w Zakładzie Karnym w Nysie w odbyło się podsumowanie II edycji Okręgowego Wieczoru Poezji Więziennej „Lirnik 2010”.

 

   

     Na wstępnie Z-ca Dyrektora ZK mjr Mirosław Ligęza uroczyście powitał zaproszonych gości: Panią Annę Wykurz – nauczycielkę języka polskiego I LO ,,Carolinum”w Nysie - przewodniczącego jury, Pan Michała Baziuka - Sekretarza Gminy Nysa oraz Pana Wiesława Stojanowskiego - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie. Ponadto podkreślił, że współorganizatorami wieczoru są uczniowie z liceum ogólnokształcące i szkoły muzycznej

 

    Do konkursu zgłoszono 27 wierszy. Możliwość zgłaszania swoich wierszy mieli skazani odbywający karę pozbawienia wolności z terenu całej Opolszczyzny. Oprócz skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w ZK Nysa, z możliwości tej skorzystali i przysłali swoje prace skazani z ZK Opola i Głubczyc. Jury wyróżniło wiersze 5-ciu skazanych. Uroczystego wręczenia wyróżnień i nagród dokonali zaproszeni goście. Z wierszy zgłoszonych do konkursu powstał Tomik Poezji.
Młodzież z liceum ogólnokształcącego recytowała wyróżnione wiersze a w przerwach uczniowie szkoły muzycznej prezentowali znakomite standardy jazzowe.

 

 

    Na zakończenie imprezy mjr Mirosław Ligęza podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wieczoru poezji.