Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Strzelce Opolskie Nr 1 Poleć znajomemu Drukuj

Kolejne z cyklu warsztatów

2016-07-11 10:37
Kolejne z cyklu warsztatów
W dniach 7-8 lipca br. w Zakładzie nr 1 w Strzelcach Opolskich odbyły się cykliczne warsztaty prowadzone przez pracowników i studentów Uniwersytetu Warszawskiego z udziałem więźniów dożywotnich i skazanych na 25 lat pozbawienia wolności.

Promocja zatrudnienia skazanych

2016-07-06 09:13
Promocja zatrudnienia skazanych
5 lipca br. z inicjatywy Dyrektora Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich kpt. Leszka Giermazińskiego w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami. W rozmowach uczestniczył Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu ppłk Leszek Czereba.

Więźniowie na rzecz Światowych Dni Młodzieży

2016-07-05 10:47
Więźniowie na rzecz Światowych Dni Młodzieży
Między 26 a 31 lipca br. w Krakowie odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży, podczas których nasz kraj odwiedzi ogromna liczba młodych pielgrzymów z całego świata. Skazani ze strzeleckiej "jedynki" przygotowali dla gości religijne pamiątki.

Dalsza współpraca zakładu karnego z OPS

2016-06-16 11:29
Dalsza współpraca zakładu karnego z OPS
Po raz kolejny, w ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy strzelecką „jedynką”, a miejscowym OPS-em, skazani dokonali rozładunku żywności przywiezionej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy Strzelce Opolskie.

Współpraca z Centrum Kształcenia Zawodowego

2016-04-28 08:12
Współpraca z Centrum Kształcenia Zawodowego
W ramach współpracy pomiędzy Zakładem Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, przedstawiciel strzeleckiej jednostki uczestniczył w drugiej edycji Targów Edukacyjnych, podczas których prezentowana była nowo powstająca klasa o profilu penitencjarnym. Zainteresowanie ze strony gimnazjalistów, którzy niebawem ukończą obecny etap edukacji, było ogromne.

Warsztaty dla więźniów długoterminowych

2016-03-14 09:57
Warsztaty dla więźniów długoterminowych
W dniach 10-11 marca br. w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich odbyły się cykliczne warsztaty prowadzone przez pracowników i studentów Uniwersytetu Warszawskiego z udziałem więźniów dożywotnich i skazanych na 25 lat pozbawienia wolności.

Skazani skierowani do pomocy

2016-01-25 11:34
Skazani skierowani do pomocy
Pierwszy raz w tym roku skazani ze strzeleckiej "jedynki" wzięli udział w rozładowaniu kilku ton żywności, która została przywieziona dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Strzelce Opolskie.

Szlachetna pomoc strzeleckiej „jedynki”

2015-12-17 03:41
Szlachetna pomoc strzeleckiej „jedynki”
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Współpraca ze strzeleckim OPS

2015-12-10 10:14
Współpraca ze strzeleckim OPS
Po raz kolejny skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym nr 1 aktywnie uczestniczyli w rozładunku żywności przeznaczonej na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Strzelce Opolskie. O udział osadzonych w tym przedsięwzięciu zwrócili się przedstawiciele miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach podpisanego z kierownictwem strzeleckiej "jedynki" porozumienia o współpracy.

Prezenty dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

2015-12-07 03:32
Prezenty dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy
Misją Środowiskowych Domów Samopomocy jest pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi w radzeniu sobie w sytuacjach życiowych na najwyższym z możliwych poziomie. Dają także możliwość rozwoju sieci oparcia społecznego we współpracy z najbliższym i dalszym otoczeniem społecznym. Są one jedną z alternatyw dającą szansę przewlekle chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie na godne życie i samodzielny wybór jego stylu.
archiwum