Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Gorzów Wlkp. Poleć znajomemu Drukuj

Spotkanie dydaktyczne w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

2011-01-05 12:17

Jednostka: Zakład Karny Gorzów Wielkopolski

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp., kierunek Bezpieczeństwo Narodowe, podczas spotkania dydaktycznego w gorzowskiej jednostce penitencjarnej.

W dniu 04.01.2011 r. w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie dydaktyczne studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z funkcjonariuszami jednostki. Słuchaczom gorzowskiej uczelni, kształcącym się na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe,  dyrektor jednostki oraz kierownik działu Penitencjarnego przedstawili typy i rodzaje oraz struktury organizacyjne zakładów karnych, procedury przyjęcia i zwalniania skazanych z zakładu karnego oraz warunki udzielania im pomocy. Studenci, których gościło 50, dowiedzieli się także o systemach ewidencji skazanych, prawach i obowiązkach skazanych, jak również o zatrudnieniu, nauczaniu oraz działalności kulturalno – oświatowej.

Zainteresowanie studentów problematyką więzienną było bardzo duże. Swoją wiedzę na temat działalności jednostek penitencjarnych poszerzyli o informacje dotyczące nagród i ulg oraz kar dyscyplinarnych, a także na temat warunków socjalnych skazanych.

W trakcie spotkania pojawiły się również pytania dotyczące warunkowego przedterminowego zwolnienia. Spotkanie zakończone zostało dyskusją na temat podkultur więziennych.