Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Areszt Śledczy Warszawa - Białołęka Poleć znajomemu Drukuj

DZIEŃ OJCA NA BEMOWIE

2012-06-28 03:12

Jednostka: Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce

W związku z obchodami Dnia Ojca grupa osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w OZ Bemowo miała możliwość spotkać się ze swoimi ojcami, a skazani posiadający dzieci ze swoimi pociechami.

W związku z obchodami Dnia Ojca grupa osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w OZ  Bemowo miała możliwość spotkać się ze swoimi ojcami, a skazani posiadający dzieci ze swoimi pociechami.
Osadzeni przygotowali dla swoich gości drobny poczęstunek. Wspólnie spędzone 2 godziny przy kawie, herbacie pozwoliły miło spędzić czas.
Dzieci skazanych przygotowały swoim ojcom drobne prezenty w formie prac plastycznych, które później skazani za zgodą Kierownika OZ mogli zabrać ze sobą do cel.


Dla osób pozbawionych wolności każda możliwość opuszczenia celi mieszkalnej, wyjścia poza oddział, obcowanie z rodziną, bliskimi to krok ku wolności.
Zorganizowane widzenie to niepierwsza taka forma kontaktu skazanych z bliskimi jaką zorganizowała Administracja OZ Bemowo. To kolejne spotkanie jest potwierdzeniem, że zarówno skazani , jak i ich bliscy potrzebują wspólnie spędzić czas, którego w warunkach więziennych jest wciąż tak mało.
 

tekst i zdjęcia: por.Olga Dyrko