Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Areszt Śledczy Warszawa - Białołęka Poleć znajomemu Drukuj

Dogoterapia w OZ Bemowo.

2012-05-08 10:53

Jednostka: Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce

Od dnia 6 kwietnia b.r. w Oddziale Zewnętrznym Warszawa Bemowo realizowany jest „Syriusz”- program readaptacji społecznej skazanych dla sprawców przemocy wobec zwierząt . Celem programu jest wyeliminowanie u skazanych negatywnych zachowań w stosunku do zwierząt oraz ludzi. Zakwalifikowanych zostało 12 osadzonych spełniających kryteria wyznaczone w rekrutacji.

Od dnia 6 kwietnia b.r. w Oddziale Zewnętrznym Warszawa Bemowo realizowany jest „Syriusz”- program readaptacji społecznej skazanych dla sprawców przemocy wobec zwierząt .
Celem programu jest wyeliminowanie u skazanych negatywnych zachowań w stosunku do zwierząt oraz ludzi. Zakwalifikowanych zostało 12 osadzonych spełniających kryteria wyznaczone w rekrutacji. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we współpracy z psychologiem oraz koordynatorem III Oddziału Penitencjarnego w AŚ Białołęka, z wychowawcą OZ Bemowo, dogoterapeutą oraz licencjonowanym trenerem psów. Bezpośredni nadzór nad właściwą realizacją programu sprawuje zastępca Dyrektora AŚ Białołęka przy współudziale Kierownika OZ Bemowo.
W ramach programu planowane jest również spotkanie z Sędzią Penitencjarnym oraz Dyrektorem schroniska na warszawskim Paluchu.
Na szczególną uwagę zasługuje uczestnictwo w programie suki Greta, która jest członkiem personelu więziennego w III Oddziale Penitencjarnym w Areszcie na Białołęce oraz obecnych raz w tygodniu psów terapeutów, które są specjalnie przeszkolone do tego typu zadań.
Założeniem programu jest ukończenie go przez wszystkich uczestników i wyeliminowanie niepożądanych zachowań i postaw.


Tekst: por. Olga Dyrko
Zdjęcia: ppor. Arkadiusz Kujawa