Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Siedlce Poleć znajomemu Drukuj

Yanoosh Baran w ZK Siedlce

2011-01-12 10:05

Jednostka: Zakład Karny w Siedlcach

Czy można dobrze znany utwór odkryć na nowo? Tak, w pięknej aranżacji Yanoosha Barana…

 

Czy można dobrze znany utwór odkryć na nowo? Tak, w pięknej aranżacji Yanoosha Barana…
W dniu 4 stycznia w ZK Siedlce odbył się koncert krakowskiego artysty Yanoosha Barana, wokalisty grupy "Yanoosh Baran Band", grającej blues-rocka z domieszką innych gatunków muzycznych.                  W swoim repertuarze grupa ta ma zarówno covery jak i własne kompozycje.
Aby choć na chwilę przedłużyć świąteczny nastrój koncert rozpoczął się pięknie zaaranżowanymi kolędami. Wszystkim dobrze znane kolędy, takie jak „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem” z akompaniamentem gitary brzmiały zupełnie inaczej, mogliśmy na nowo odkryć ich piękno.  Druga część koncertu była poświęcona artystom, którzy stracili życie przez narkotyki. Było to muzyczne przesłanie artysty na temat zgubnych skutków zażywania narkotyków. W więziennej świetlicy rozbrzmiały utwory Jimiego Hendrixa, Elvisa Presleya, Ryszarda Riedla. W koncercie uczestniczyło 40 skazanych. Yanoosh Baran już po raz drugi gościł w naszej jednostce i mamy nadzieję, że nie ostatni.
Tekst i zdjęcie Marta Kuźma