Ważne: Strona www.sw.gov.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

 
Wyszukiwanie

Zakład Karny Warszawa - Białołęka Poleć znajomemu Drukuj

Nowoczesna technologia za murami Zakładu Karnego Warszawa- Białołęka

2012-08-17 01:02

Jednostka: Zakład Karny w Warszawie-Białołęce

Po raz pierwszy od przeszło 21 lat Zakład Karny Warszawa – Białołęka posiada własną, niezależną i nowoczesną centralę telefoniczną.

Dyrektor Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka ppłk Jerzy Kurpiel dba nie tylko o systematyczne podnoszenie kompetencji zawodowych funkcjonariuszy oraz pracowników zatrudnionych w jednostce, ale również przykłada wagę do zaplecza logistycznego zakładu karnego. W związku z tym w Zakładzie Karnym Warszawa-Białołęka wprowadza się liczne usprawnienia oraz realizuje nowe inwestycje poprawiające zarówno komfort wykonywanych przez funkcjonariuszy obowiązków służbowych oraz bezpieczeństwo jednostki penitencjarnej.
Od 10 sierpnia 2012 r. Zakład Karny może się pochwalić otwarciem nowoczesnej centrali telefonicznej oraz bramy głównej wjazdowej w Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka w Popowie.
Otwarcia i zarazem uruchomienia centrali telefonicznej oraz bramy głównej wjazdowej w Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka w Popowie dokonała Pani Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie ppłk Anna Ossowska-Rembecka.
Instalacja centrali telefonicznej pozwoli uniezależnić naszą jednostkę od sąsiadującego aresztu śledczego. Nowa centrala w chwili obecnej posiada 24 linie cyfrowe i 124 linie analogowe z możliwością rozbudowy do 200 linii. Powyższa inwestycja pomoże usprawnić komunikację pomiędzy pracownikami jednostki, a także pomiędzy jednostką a światem zewnętrznym.
 

tekst: ppor. Paweł Mitura
zdjęcia: mł. chor. Piotr Kos