Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Sieradzu
Dzień 11 listopada został ustanowiony Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sieradzu rozpoczęły się w dniu 11 listopada br. uroczystą mszą św. odprawioną w Bazylice Mniejszej w Sieradzu. Następnie biorący udział w uroczystości przemaszerowali na plac Piłsudskiego, gdzie odbywała się część zasadnicza uroczystości. Tam odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, złożono kwiaty.
W uroczystościach udział wziął Dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu ppłk Piotr Chlebicz oraz delegacja funkcjonariuszy wraz z pocztem sztandarowym Zakładu Karnego w Sieradzu.

tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka- Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Sieradzu.
zdjęcia: red. Dariusz Piekarczyk









