Dzień 11 listopada został ustanowiony Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sieradzu rozpoczęły się w dniu 11 listopada br. uroczystą mszą św. odprawioną w Bazylice Mniejszej w Sieradzu. Następnie biorący udział w uroczystości przemaszerowali na plac Piłsudskiego, gdzie odbywała się część zasadnicza uroczystości. Tam odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, złożono kwiaty.

W uroczystościach udział wziął  Dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu ppłk Piotr Chlebicz oraz delegacja funkcjonariuszy wraz z pocztem sztandarowym Zakładu Karnego w Sieradzu.

f8080d37-c677-4de4-bacd-d5cb0eb4f238.jpeg

 

tekst: ppor. Sylwia Kulawiecka- Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Sieradzu.

zdjęcia: red. Dariusz Piekarczyk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej