Spotkanie z kuratorami
W dniu 12 marca 2026 r. w Areszcie Śledczym w Krasnymstawie odbyło się spotkanie przedstawicieli służby kuratorskiej z kadrą penitencjarną tutejszej jednostki. Celem niniejszego spotkania było wzmocnienie współpracy. Omówiono bieżące zagadnienia związane z oddziaływaniami resocjalizacyjnymi w pracy z osobami pozbawionymi wolności. Wychowawcy wspólnie z kuratorami wymieniając się doświadczeniami, opracowali plan działań mający na celu zwiększenie efektywności naszej wspólnej pracy. Zaprojektowane aktywności pozwalają na skuteczniejsze przygotowanie skazanych do powrotu do społeczeństwa oraz umożliwiają wykorzystać w pełni środki jakimi dysponujemy.
Kontakty pomiędzy Służbą Więzienną, a kuratorami mają istotne znaczenie dla zapewnienia ciągłości oddziaływań readaptacyjnych.
Opracowanie: ppor. Aleksandra Ozimek









