Edukacja dla lepszego jutra

Rok 2026 w Areszcie Śledczym w Białymstoku upływa pod znakiem „Roku Tolerancji”.

W ramach tej inicjatywy mieliśmy zaszczyt gościć dr. Artura Konopackiego Pełnomocnika Wojewody Podlaskiego ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Nasz gość wygłosił niezwykle wartościową prelekcję na temat przeciwdziałania dyskryminacji rasowej oraz etnicznej.

Spotkanie stało się przestrzenią do merytorycznej dyskusji i głębokiej refleksji.

Dzięki klarownemu przekazowi dr. Konopackiego, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć mechanizmy inkluzywności oraz wagę wzajemnego szacunku. Wierzymy, że zdobyta wiedza realnie wpłynie na budowanie świadomego i odpowiedzialnego środowiska w naszej jednostce.

Promowanie postaw tolerancji w środowisku penitencjarnym jest kluczowym filarem skutecznej resocjalizacji. Wspólnie dbamy o to, by bezpieczeństwo i godność drugiego człowieka pozostawały naszym priorytetem — zarówno w odniesieniu do funkcjonariuszy, jak i osób osadzonych.

zdjęcia mjr Beata Gryko - Andrejuk 

tekst st. chor. Anna Sawicka 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej