Symbol pokoju w naszej jednostce

Dzisiejszego popołudnia w Areszcie Śledczym w Białymstoku odbyło się niezwykle uroczyste spotkanie wigilijne, które zgromadziło przedstawicieli różnych środowisk w duchu jedności i wzajemnego szacunku.

Wśród licznych gości obecni byli dostojnicy duchowni: Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, oraz Arcybiskup Jakub, Prawosławny Ordynariusz Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Ich wspólna obecność podkreśliła ekumeniczny i wyjątkowo podniosły charakter uroczystości.

Niezwykle ważnym momentem było przekazanie na ręce Pana Dyrektora kpt. Pawła Kasprzaka Betlejemskiego Światła Pokoju, którego dokonał Harcmistrz Krzysztof Jakubowski, Komendant ZHP Chorągiew Białostocka. Ogień został następnie uroczyście przekazany przybyłemu duchowieństwu. To właśnie od tego wyjątkowego płomienia księża biskupi zapalili świece, symbolizujące pomoc i wsparcie niesione ludziom w potrzebie. Ten symbol nadziei stał się fundamentem wspólnego świętowania.

W wigilii uczestniczyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, reprezentanci związków zawodowych, Zarząd Terenowy Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Białymstoku oraz kontrahenci współpracujący z naszą jednostką.

Nie zabrakło oczywiście funkcjonariuszy i pracowników cywilnych białostockiego aresztu. Wspólne dzielenie się opłatkiem oraz świąteczne życzenia stały się okazją do chwili refleksji i podziękowania za owocną współpracę oraz codzienną, odpowiedzialną służbę.

To był wyjątkowy czas, który przypomniał o wartościach niosących nadzieję i łączących ludzi ponad podziałami. Niech ten blask betlejemskiego światła pozostanie w naszych sercach na długo, dając siłę do czynienia dobra i niosąc spokój w każdy nadchodzący dzień.

fot. kpr. Magdalena Himik

tekst. st. chor. Anna Sawicka 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej