Kontynuacja współpracy w Areszcie Śledczym w Białymstoku

Dyrektor jednostki, kpt. Paweł Kasprzak, sformalizował porozumienie dotyczące prowadzenia zajęć z pisania ikon. Jest to kontynuacja sprawdzonych już u nas praktyk, które od pewnego czasu z powodzeniem wspierają proces resocjalizacji osadzonych.

Ważnym elementem wdrożenia obecnego etapu współpracy było spotkanie kadry penitencjarnej z prowadzącym warsztaty. Wychowawcy mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z osobą, która będzie zajmować się nauką ikonopisarstwa, co pozwoliło na wymianę spostrzeżeń dotyczących terapeutycznego wpływu sztuki na osadzonych oraz lepsze dopasowanie metod pracy do potrzeb grupy.

Pisanie ikon to dla uczestników warsztatów coś więcej niż nauka unikalnego rzemiosła. To przede wszystkim lekcja cierpliwości, skupienia i rzetelności – wartości kluczowych w procesie przygotowania do powrotu do społeczeństwa. Podtrzymanie tej inicjatywy potwierdza, że w białostockiej jednostce stawiamy na merytoryczne i wartościowe programy terapeutyczne.

Wierzymy, że czas poświęcony na naukę tak szlachetnej sztuki sprzyja refleksji oraz pozwala na konstruktywne i pełne spokoju wykorzystanie czasu odbywania kary.

tekst i zdjęcia . st. chor. Anna Sawicka 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej