Uroczyste spotkanie Służb Mundurowych
Świąteczna tradycja zjednoczyła podlaskich mundurowych. W miniony piątek, 12 grudnia 2025 r., Podlaski Oddział Straży Granicznej zorganizował spotkanie opłatkowe, które stało się już tradycją.
Areszt Śledczy w Białymstoku reprezentowali kapelan więzienny, przedstawiciele dyrekcji, funkcjonariusze oraz pracownicy. Uroczystość ta, odbywająca się już po raz kolejny, stanowi istotny punkt w kalendarzu współpracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie.
Wydarzenie miało podniosły, świąteczny charakter. Była to doskonała okazja do spotkania w przedświątecznej atmosferze, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim złożenia sobie wzajemnych, serdecznych życzeń oraz podziękowania za ciężką i wymagającą służbę w mijającym roku.
Uczestnicy spotkania, w tym przedstawiciele naszej jednostki, po wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii, tradycyjnie podzielili się opłatkiem. Całość uświetniły występy artystyczne, które wprowadziły wszystkich w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.
Dziękujemy gospodarzom z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za zaproszenie i kultywowanie tej pięknej tradycji integracji środowiska mundurowego.
Życzymy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom służb mundurowych Wesołych Świąt oraz bezpiecznej służby!
zdjęcia. Podlaski Oddział Straży Granicznej, Zespół Prasowy
tekst. st. chor. Anna Sawicka









