„GRAMY DLA PAWŁA!” - charytatywny turniej piłki nożnej halowej z udziałem bydgoskich funkcjonariuszy
Bo najważniejsza jest pomoc
Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Żalno. Akcja dedykowana jest Pawłowi Weltrowskiemu, który od 2024 roku zmaga się z nowotworem złośliwym płuc. Jest mężem, ojcem dwóch małoletnich córek. Przez całe życie zawodowe był tym, który chroni, wspiera i stoi na straży bezpieczeństwa innych. Przez 15 lat służył jako żołnierz zawodowy. Dziś to on musi prosić o pomoc, ponieważ w jednej chwili jego życie zmieniło się w dramatyczną walkę o każdy kolejny dzień.
Wiele drużyn - jeden CEL
Bydgoscy funkcjonariusze Służby Więziennej po raz kolejny nie przeszli obojętnie obok tych, którzy potrzebują wsparcia drugiego człowieka. W turnieju wzięło udział 16 zgłoszonych drużyn, składających się z dziesięciu zawodników, przy czym na boisku podczas gry obecnych było pięciu piłkarzy. Mecze rozegrane zostały według ustalonego na 3 dni wcześniej terminarza rozgrywek. Za zwycięstwo przyznawane były 3 punkty, za remis 1 punkt oraz za przegraną 0 punktów. O kolejności miejsc w klasyfikacji końcowej decydowała liczba zdobytych punktów, wyniki bezpośrednich spotkań, lepsza różnica bramek, liczba zdobytych bramek oraz rzuty karne po meczach remisowym w ćwierćfinale, półfinale i finale. Całość wydarzenia była zgodna z zasadami halowej piłki nożnej według przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Liczy się pomoc
Wśród trzech drużyn, które awansowały do fazy pucharowej znaleźli się Piast Piastoszyn, Orion Ogorzeliny oraz Pogoń Bydło. Po zaciętej rywalizacji z wynikiem 3:0 z drużyną Oriona Ogorzeliny, reprezentanci z Piasta Piastoszyn zdobyli I miejsce, otrzymując złoty puchar. Mimo to, najcenniejszą nagrodą była wdzięczność rodziny Pawła, która otrzymała wsparcie finansowe umożliwiające kontynuację leczenia.
To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko promocję zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji i integracji środowiskowej, ale przede wszystkim zbiórkę funduszy na szczytny cel. Turniej z udziałem funkcjonariuszy bydgoskiej jednostki penitencjarnej to przykład, że sport może służyć nie tylko rekreacji i rywalizacji, ale także budowaniu kontaktów i integracji pomiędzy różnymi grupami społecznymi, a przy okazji wspieraniu tych, którzy potrzebują pomocy. To wydarzenie pokazało, że wspólne działanie na rzecz dobra innych przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym, wzmacniając poczucie wspólnoty i solidarności.
Zobacz GALERIĘ
Tekst/ zdjęcia: ppor. Joanna Szadziul









