W auli Aresztu Śledczego w Bydgoszczy odbyło się coroczne spotkanie emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników bydgoskich jednostek penitencjarnych, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Przebieg spotkania

Wielkanoc to nie tylko czas świętowania dla rodzin i przyjaciół, ale także okazja do spotkań grup zawodowych, które tworzą silne więzi między swoimi członkami. Jednym z takich wydarzeń jest coroczne spotkanie emerytowanych funkcjonariuszy Służby Więziennej, które od lat gromadzi weteranów tego wymagającego zawodu, aby wspólnie celebrować święta oraz dzielić się wspomnieniami i doświadczeniami.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Waśkowska, Przewodnicząca Koła Emerytów, która podziękowała Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Bydgoszczy za możliwość spotkania i owocną współpracę. Zaakcentowała fakt, że jest to kolejne tak ciepło przyjęte zebranie emerytów i zapewniła, że planują organizację kolejnych inicjatyw. Tradycyjnie była „minuta ciszy” dla emerytowanych funkcjonariuszy, którzy odeszli do wieczności. 

Ppłk Michał Słowiński, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy powitał zebranych gości i wyraził swoje zadowolenie z tak licznej grupy przybyłych uczestników. Odczytał także życzenia wielkanocne od ppłk. Mariusza Cychowskiego - Dyrektora jednostki, który nie mógł być obecny podczas dzisiejszej uroczystości. To przykład bardzo dobrej integracji środowiska emerytów, a także tego, że wiążą oni miłe wspomnienia związane ze służbą i pracą w murach jednostki. Następnie Przewodnicząca Koła przedstawiła sprawozdanie i inicjatywy na ten rok, a także programy wycieczek.

Wspomnień czas

Spotkanie emerytowanych funkcjonariuszy Służby Więziennej to nie tylko okazja do omówienia spraw bieżących, sprawozdań i planowanych inicjatyw, ale także czas integracji i relaksu oraz refleksja nad przeszłością i przekazywanie młodszym pokoleniom wartości zawodowych i życiowych. Wiele rozmów skupiło się na zmianach, jakie zaszły w Służbie Więziennej przez lata oraz na wyzwaniach, z jakimi muszą się dziś zmierzyć funkcjonariusze i pracownicy. Spotkanie obfitowało w wiele wyjątkowych wspomnień związanych z pracą w Służbie Więziennej.

Takie spotkania to dowód na to, że więź zawodowa przetrwała lata i nadal jest silna. To także czas na docenienie trudu i poświęcenia tych, którzy przez wiele lat służyli społeczeństwu w trudnych warunkach, pozostając oddani swojej misji.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim Emerytom życzymy pomyślności, zdrowia i pogody ducha.

 

Tekst/zdjęcia: st. szer. Kinga Nowaczewska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej