Honorowe krwiodawstwo w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze
W wydarzeniu wzięło udział 45 funkcjonariuszy, którzy oddali łącznie ponad 20 l krwi. Zebrana krew uzupełni rezerwy, które następnie trafią do potrzebujących pacjentów. Ten bezcenny dar jest jedyną szansą na powrót do zdrowia.
Akcja została zorganizowana w ramach obchodów Święta Tradycji Służby Więziennej, przypadającego corocznie 8 lutego, ustanowionego jako wyraz szacunku dla historii, etosu oraz wartości, które od lat towarzyszą funkcjonariuszom Służby Więziennej. Honorowe krwiodawstwo doskonale wpisuje się w ideę naszego święta, stanowiąc wyraz solidarności, odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Organizacja wszystkich akcji honorowego krwiodawstwa na terenie jednostki nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z Klubem SHDK "Serce w Mundurze", który działa przy Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze już prawie 10 lat, to dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, zbiórki krwi są organizowane regularnie.
Niezwykle ważna jest także współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, które zapewnia profesjonalną obsługę medyczną, zaplecze techniczne oraz opiekę medyczną podczas przedsięwzięcia.
Była to pierwsza z zaplanowanych na 2026 rok akcji honorowego krwiodawstwa, składamy serdeczne podziękowania wszystkim krwiodawcom. Jednocześnie informujemy, iż Klub HDK „Serce w Mundurze” zachęca do przekazania 1,5% podatku na cele statutowe oraz do dołączenia do klubu.
Tekst i zdjęcia: ppor. Urszula Marciniak









