W dniu 3 maja na Placu Ratuszowym oraz przy pomniku Wolność i Niepodległość w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość obchodów 235 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po przemowie przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która nawiązywała do historii Konstytucji 3 Maja i jej znaczenia dla dziejów państwa polskiego, odśpiewaniu roty nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, związków i organizacji kombatanckich, funkcjonariuszy służb mundurowych, przedstawicieli instytucji, organizacji społecznych i szkół pod pomnik Wolności i Niepodległości. Tam delegacja funkcjonariuszy z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze upamiętniając 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożyła okolicznościową wiązankę kwiatów. 

Tekst: ppor. Urszula Marciniak 

Zdjęcia: ppor U. Marciniak, portalik24.pl 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej