To już nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusz działu penitencjarnego udaremnił próbę przekazania podejrzanej korespondencji skazanemu.

15 kwietnia 2026 r. w trakcie rutynowej kontroli korespondencji napływającej do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze jeden z listów do osadzonego wzbudził podejrzenia funkcjonariusza. Badanie narkotestem nie pozostawiło wątpliwości, w liście próbowano przemycić substancje psychoaktywne. Podejrzany list adresowany do skazanego przekazano Policji, podczas szczegółowego badania przez tamtejszych funkcjonariuszy ustalono, iż kartki korespondencji nasączone są amfetaminą.  

Mimo dużej kreatywności osób, które próbują przekazać narkotyki osobom pozbawionym wolności dzięki wzorowej czujności funkcjonariuszy do osób skazanych nie trafia korespondencja nasączona substancjami odurzającymi.

Każda taka sytuacja wiąże się z przekazaniem informacji o nadawcach paczek bądź listów organom ścigania. Osadzeni mimo znanych konsekwencji związanych z obrotem środkami odurzającymi  narażają siebie i osoby bliskie na odpowiedzialnością karną.

Tekst i zdjęcia: ppor. Urszula Marciniak

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej