Osadzeni z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze w ramach podpisanego porozumienia z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze aktywnie włączają się w przygotowania tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze.

W ramach zajęć kulturalno-oświatowych grupa osadzonych w dniu 11.05.2026 r. wykonywała prace porządkowe na terenie Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze przygotowując w ten sposób obiekt do tego wyjątkowego weekendowego wydarzenia. 

To kolejny przykład działań resocjalizacyjnych, które pozwalają osadzonych angażować się w inicjatywy, które przynoszą korzyści lokalnej społeczności, jak i skazanym.

Osadzeni w ramach podpisanego w dniu 25 czerwca 2025 r. porozumienia o współpracy z Muzeum Karkonoskim wrócą także w najbliższym czasie do prac nad odnową zabytkowych pojazdów znajdujących się w Muzeum Historii i Militariów. 

Tekst: ppor. Urszula Marciniak 

Zdjęcia: mł. chor. Grzegorz Lewandowski 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej