Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze udaremnili próbę przemytu narkotyków na teren jednostki penitencjarnej.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze podczas codziennej służby podejmują szereg działań, które zapobiegają przedostaniu się na teren jednostki substancji niedozwolonych i przedmiotów niebezpiecznych.  Wszystkie osoby ubiegające się o wejście na teren jednostki poddawane są kontroli między innymi przy wykorzystaniu urządzeń technicznych.

W dniu 05.03.2026 roku w wyniku prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku bramowego udaremnił próbę przemytu środków psychoaktywnych na teren jednostki. Tego dnia jedna z osób ubiegających się o widzenie z osadzonym próbowała wnieść na teren aresztu śledczego środki psychoaktywne, które miały zostać przekazane skazanemu w czasie widzenia. Wstępne badania zawartości ujawnionego pakunku wykazały obecność substancji narkotycznej. Zawiniątko z podejrzaną zawartością  przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji, którzy potwierdzili, iż zatrzymano  9,21 g metamfetaminy.  

System szkoleń i profilaktyka

Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. Pierwszą linię stanowią tu funkcjonariusze działu ochrony realizujący kontrolę osób ubiegających się o wejście na teren jednostki oraz kontrolujący przy pomocy urządzeń technicznych przedmioty wnoszone przez te osoby, a także dostarczone dla osadzonych przebywających w jednostce.

Skuteczne działania funkcjonariuszy Służby Więziennej przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa oraz zapewniają prawidłowy tok wykonywania kary pozbawienia wolności.

Tekst i zdjęcia: ppor. Urszula Marciniak

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej