Wiosenne porządki na terenie parku Wzgórza Kościuszki z udziałem skazanych
Z okazji pierwszego dnia wiosny skazani z jeleniogórskiej jednostki penitencjarnej wzięli udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze, które polegało na uprzątnięciu terenów miejskich. Osadzeni pod hasłem „Wiosna zaczyna się od porządków – dołącz do sprzątania świata!” ruszyli do wiosennego sprzątania.
Siła organizowanej akcji opierała się na zaangażowaniu mieszkańców oraz różnych instytucji w prace porządkowe, wspólne dbanie o ład w mieście. Areszt Śledczy w Jeleniej Górze zawsze chętnie uczestniczy w tego rodzaju inicjatywach, ponieważ współpraca w zakresie postaw proekologicznych niesie korzyści zarówno miastu jak i biorącym w niej udział skazanym.
Grupę osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w jeleniogórskim areszcie skierowano do prac porządkowych na terenie Wzgórza Kościuszki. Wspólne działania zaangażowanych w akcję osób przyniosły oczekiwany, widoczny rezultat. Tereny miejskie zostały oczyszczone, a spacer w parku może być od dziś przyjemniejszy, czysta, zadbana przestrzeń do niego zachęca
Tekst i zdjęcia: ppor. Urszula Marciniak, mł. chor. Grzegorz Lewandowski









