14 kwietnia 2026 r. w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze odbyły się targi, które przyciągnęły wielu młodych ludzi, kandydatów do służb oraz osoby zainteresowane lokalnym rynkiem pracy.

Na miejscu nie mogło zabraknąć przedstawicieli służb mundurowych, a wśród nich funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, instytucji szkoleniowych, pracodawców z regionu oraz urzędników państwowych.

Funkcjonariusze z jeleniogórskiej jednostki penitencjarnej przedstawili zainteresowanym ofertę zatrudnienia w areszcie, zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji, a funkcjonariusz pełniący służbę w dziale kadr opowiadał o rekrutacji i możliwościach rozwoju.

Podczas rozmów przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie powiatu została również przedstawiona oferta związana z zatrudnieniem osób pozbawionych wolności.

Udział w targach pracy to doskonała okazja, aby społeczeństwo bliżej poznało Służbę Więzienną, usłyszało o zadaniach i obszarach pracy funkcjonariuszy.

Tekst: ppor. Urszula Marciniak

Zdjęcia: mjr Marta Zalewska, KANS 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej