W dniu 17.04.2026 r. z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze wzięli udział w akcji, która może uratować życie.

W dniu 17.04.2026 r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze razem z pozostałymi służbami mundurowymi udowodnili, że niesienie pomocy i ratowanie ludzkiego życia to wartości, które łączą wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych.

Areszt Śledczy w Jeleniej Górze przyłączył się do akcji organizowanej przez jeleniogórską policję oraz fundację DKMS, której celem było zwiększenie bazy potencjalnych dawców szpiku. Dla wielu osób chorujących na nowotwory krwi jedyną szansą na życie jest przeszczep, stąd ważne aby w bazie dawców znajdowało się jak najwięcej osób, które mogą pomóc i uratować drugiemu człowiekowi życie. Rejestracja jest szybka, bezpieczna. Zarejestrować się może każdy, więcej informacji: www.dkms.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do udziału w wydarzeniu. 

Tekst: ppor. Urszula Marciniak

Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze- Rzecznik Prasowy - podinspektor Edyta Bagrowska 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej