Jubileusz 10-lecia działalności Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku
W ramach obchodów 10-lecia działalności Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku organizowanego przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, osadzeni aktywnie włączyli się w przygotowanie wydarzeń jubileuszowych. Ich pomoc objęła zarówno wsparcie organizacyjne na terenie muzeum, jak i udział w przygotowaniu biegu okolicznościowego, który był jednym z głównych punktów obchodów. Skazani wykonywali prace porządkowe i pomagali przy zabezpieczeniu trasy biegu.
Udział w tego typu inicjatywach stanowi ważny element procesu resocjalizacji. Bezpośredni kontakt ze środowiskiem lokalnym oraz możliwość wniesienia realnego wkładu w życie społeczne sprzyjają kształtowaniu odpowiedzialności, współpracy i poczucia sprawczości.
Tekst: mł. chor. Kamil Szumert
Zdjęcia: mł. chor. Kamil Szumert









