W dniu 08 maja 2026 r. funkcjonariusze Służby Więziennej wzięli udział w wydarzeniu Koszalińskie Spotkanie z Historią pn. „Płomienie Zwycięstwa”, zorganizowanym przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” wraz ze współorganizatorami i partnerami przedsięwzięcia. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Celem wydarzenia było wzbogacenie oferty kulturalnej i edukacyjnej miasta Koszalina oraz przybliżenie uczestnikom historii i tradycji patriotycznych. W programie znalazły się m.in. wystawy historyczne, prezentacje sprzętu wojskowego, konkursy dla najmłodszych, przegląd piosenki patriotycznej i harcerskiej oraz prezentacje dotyczące umundurowania i uzbrojenia Wojska Polskiego na przestrzeni dziejów. Jednym z najważniejszych punktów obchodów było również uroczyste rozpalenie pomnika „Płonące Ptaki”.

Podczas wydarzenia funkcjonariusze Służby Więziennej przygotowali stoisko promocyjno-informacyjne, na którym zaprezentowano środki przymusu bezpośredniego oraz środki ochrony wykorzystywane w codziennej służbie. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia pojazdu specjalnego wykorzystywanego przez naszą formację. Ponadto odwiedzający mogli zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także uzyskać informacje dotyczące aktualnej oferty rekrutacyjnej oraz możliwości rozwoju zawodowego w naszej formacji.

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w wydarzeniu oraz wszystkim uczestnikom za liczne rozmowy i zainteresowanie naszą służbą.

Tekst i zdjęcia : szer. Weronika Bieruta

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej