Pomaganie mamy we krwi! Ponad 12 litrów życiodajnego płynu od funkcjonariuszy Służby Więziennej z Krakowa!
To już druga w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez powołany w 2025 roku w areszcie Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa. Inicjatywa, która zrodziła się z chęci pomagania, z każdym kolejnym wydarzeniem przyciąga coraz więcej nowych osób chcących honorowo dzielić się tym najcenniejszym darem – swoją krwią.
Swój udział w akcji zadeklarowało ponad 40 funkcjonariuszy. Jak to zwykle bywa przy takich wydarzeniach, nie zabrakło także osób, które zdecydowały się dołączyć spontanicznie, dosłownie w ostatniej chwili. W efekcie udało się zebrać 12.600 ml krwi, która już wkrótce trafi do potrzebujących pacjentów.
Atmosfera była wyjątkowa. Wśród rozmów, uśmiechów i krótkich chwil odpoczynku po donacji można było usłyszeć zdanie, które idealnie oddaje sens tej inicjatywy: „Niesienie pomocy mamy we krwi.” Bo właśnie na tym polega idea honorowego krwiodawstwa. Dziś oddana krew może dać komuś jutro. Choć na co dzień funkcjonariusze Służby Więziennej dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa, to w takich chwilach pokazują jeszcze jedną twarz swojej służby - pełną solidarności, empatii i gotowości do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.









