XV Edycja Zawodów Strzeleckich SW Okręgu Krakowskiego
W ramach XXI Edycji Spartakiady Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, odbyły się XV Mistrzostwa Strzeleckie Służby Więziennej naszego okręgu. W zmaganiach o tytuł najlepszych strzelców stanęło 28 funkcjonariuszy Służby Więziennej z 7 różnych jednostek penitencjarnych. Zawody zostały podzielone na konkurencje, które mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odbyły się w duchu sportowej rywalizacji, spośród których wyłoniliśmy kolejno:
W indywidualnej konkurencji mężczyzn:
1. Miejsce: Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Krakowie – 348 pkt.
2. Miejsce: Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Krakowie – 319 pkt.
3. Miejsce: Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu – 318 pkt.
W indywidualnej konkurencji kobiet:
1. Miejsce: Funkcjonariuszka Zakładu Karnego w Nowym Sączu – 275 pkt.
2. Miejsce: Funkcjonariuszka Zakładu Karnego w Wojkowicach – 258 pkt.
3. Miejsce: Funkcjonariuszka Zakładu Karnego w Nowym Sączu – 250 pkt.
W drużynowej konkurencji kobiet i mężczyzn:
1. Miejsce: Areszt Śledczy Kraków – 1212 pkt.
2. Miejsce: Zakład Karny Nowy Sącz – 1123 pkt.
3. Miejsce: Zakład Karny Wojkowice – 1100 pkt.
W ramach zawodów po raz pierwszy rozegrano nową konkurencję strzelecką o nazwie „Szalona 15-stka” w której nagrody ufundował Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Krakowie :
1. Miejsce: Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Krakowie – 15 pkt.
2. Miejsce Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Krakowie – 14 pkt.
(większa liczba przestrzelin w strefie ALFA).
3. Miejsce: Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu – 14 pkt.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.
Organizatorem zawodów był Dyrektor Aresztu Śledczego w Krakowie. Nagrody dla uczestników wręczył Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie mjr dr Szymon Glica.
Tekst: Bartłomiej Szpiega
Zdjęcia: Bartłomiej Szpiega









