8 maja w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa
Ppłk Krzysztof Sitnik reprezentował funkcjonariuszy opolskiej Służby Więziennej oraz Dyrektora Okręgowego SW w Opolu, płk. Łukasza Górnego podczas obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa.
W 81. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego na Placu Wolności w Opolu odbyły się uroczystości upamiętniające ten niezwykle ważny dzień. Przypomina on nam nie tylko o końcu II wojny światowej, ale też o skomplikowanej roli, jaką Polska odegrała w jej przebiegu. To dzień pamięci o bohaterach, refleksji nad losami narodu i ostrzeżenie przed skutkami kompromisów, jakie zapadają między wielkimi mocarstwami.
zdjęcia: mł. chor. Anna Wójcicka, tekst: chor. Anna Opiatowska









