Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Opolu ostatnie dni spędzają na strzelnicy, doskonaląc swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną.

W Areszcie Śledczym w Opolu trwa szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy w związku z wprowadzeniem do wyposażenia pistoletu GLOCK 17 Gen. 5.

Zajęcia obejmują nie tylko intensywne ćwiczenia z nowej broni krótkiej, ale także praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy na polu walki, dzięki czemu funkcjonariusze rozwijają kompetencje w zakresie zarówno użycia broni, jak i szybkiego działania w nagłych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Szkolenie prowadzą doświadczeni funkcjonariusze działu ochrony Aresztu Śledczego w Opolu przy wsparciu Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej (GISW).

Szkolenie z użyciem pistoletu GLOCK pozwala funkcjonariuszom doskonalić umiejętności niezbędne w codziennej służbie, szczególnie w kontekście konwojowania osadzonych czy reagowania na zagrożenia. Regularne treningi zwiększają pewność siebie, poprawiają koordynację ruchową oraz uczą odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Szkolenia na strzelnicy pozostają nieodłącznym elementem profesjonalnego przygotowania kadry aresztu.

zdjęcia: plut. Paweł Jakubik, tekst: plut. Paweł Jakubik, chor. Anna Opiatowska 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej