Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. mjr Krzysztof Tomaszewski podpisał porozumienie ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Dzięki tej inicjatywie osadzeni będą mogli włączyć się w pomoc na rzecz przebywających tam zwierząt

W ramach współpracy skazani będą wykonywać prace porządkowe oraz drobne prace remontowe na terenie schroniska. Ich zadaniem będzie m.in. sprzątanie, porządkowanie terenu czy pomoc w utrzymaniu infrastruktury miejsca, które na co dzień daje schronienie wielu bezdomnym zwierzętom.

To ważna inicjatywa, która łączy realną pomoc z oddziaływaniami resocjalizacyjnymi. Udział w takich działaniach pozwala osadzonym rozwijać wrażliwość, odpowiedzialność oraz poczucie sprawczości poprzez pracę na rzecz innych – także tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych.

Wierzymy, że każde dobre działanie ma znaczenie. A pomoc zwierzętom, które nie potrafią same poprosić o wsparcie, jest szczególną lekcją empatii.

 

Tekst i zdjęcia: chor. sztab. Elżbieta Michalska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej