Dzień Tradycji Służby Więziennej
8 lutego to dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej dzień szczególnie ważny, bowiem w tym dniu obchodzimy Dzień Tradycji Służby Więziennej. To święto ustanowione na pamiątkę ogłoszenia dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z 7 lutego 1919 roku, w sprawie tymczasowych przepisów więziennych. 9 lutego 1919 roku przepisy zostały ogłoszone, dając tym samym początek naszej formacji.
Dzisiejsza Służba Więzienna to nowoczesna, profesjonalna i odpowiedzialna formacja, realizująca zadania związane z wykonywaniem kar pozbawienia wolności, prowadzeniem oddziaływań resocjalizacyjnych i readaptacyjnych. Obecnie czerpiąc z najlepszych tradycji historycznych, korzystając z aktualnej wiedzy naukowej, wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt stoimy, ramię w ramię z innymi formacjami, na straży porządku i bezpieczeństwa Państwa Polskiego.
Dzisiejszym wspomnieniem oddajemy hołd tym, którzy tworzyli naszą formację oraz tym funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej, którzy poświęcili zdrowie i życie w obronie uniwersalnych wartości, wolności i niepodległości Rzeczpospolitej.
Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej składamy wyrazy uznania i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej za ich trud, profesjonalizm i codzienną służbę, jednocześnie życzymy zdrowia, spokoju oraz satysfakcji z wykonywanej pracy!
Dla zainteresowanych w poniższym linku można znaleźć dekret Marszałka Józefa Piłsudskiego.









