W Poznaniu obchody 81. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej odbyły się pod pomnikiem Armii Poznań.

Podczas obchodów zakończenia II wojny światowej oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa Służbę Więzienną reprezentował Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Robert Jóźwiak, któremu towarzyszył Dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu ppłk Przemysław Banaszak.

8 maja 2026r., obchodzimy 81 rocznicę zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez parlament, w 2015 r., dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Organizatorem uroczystości był Dowódca Garnizonu Poznań Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Norbert Chojnacki. Przybyłe na uroczystości delegacje oddały hołd poległym, pomordowanym, oraz zaginionym i zmarłym w wyniku II Wojny Światowej.

 

zdjęcia: Urząd Miasta Poznania oraz Radio Poznań (fot. Wojtek Wardejn)

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej