Współpraca z Muzeum Powstania Poznańskiego- Czerwiec 1956

Areszt Śledczy w Poznaniu zacieśnia współpracę z Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. W ramach wspólnych działań wychowawcy do spraw kulturalno- oświatowych przekazali pracownikom muzeum tabliczki do oznaczania grobów uczestników Poznańskkiego Czerwca 1956, wykonane przez osadzonych przy pomocy funkcjonariuszy działu kwatermistrzowskiego. Kooperacja ta przynosi wymierne korzyści społeczne: skazani nie tylko poznają historię, rozwijając empatię i wrażliwość, ale też poprzez sprzątanie grobów powstańców uczą się szacunku dla bohaterów walczących o wolność.

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej