W dniu 3 maja 2026 r. Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Radomiu wraz z pocztem sztandarowym uczestniczył w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Uchwalona w 1791 r. przez sejm RP Konstytucja 3 Maja była przełomowa – znosiła liberum veto, wzmacniała władze wykonawczą i pozycję monarchy. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie. W Radomiu uroczystości związane z jednym z najważniejszych świąt państwowych rozpoczęły się przemarszem do Kościoła Garnizonowego, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.  Następnie przed Kościołem na Placu Konstytucji 3 Maja odbyły się  oficjalne obchody święta narodowego.
W imieniu Dyrektora Aresztu Śledczego w Radomiu w uroczystościach uczestniczył kpt. Jarosław Modrzecki - Zastępca Dyrektora jednostki wraz z pocztem sztandarowym.
W obchodach wzięli udział władze miasta, mieszkańcy miasta oraz służby mundurowe m.in.: Służba Więzienna.
W przemówieniach podkreślano znaczenie uchwalonej Konstytucji - przykładu patriotyzmu i troski o ojczyznę. Został odczytany Apel Pamięci, następnie delegacje złożyły kwiaty na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Po raz kolejny Służba Więzienna zaznaczyła swoją obecność i znaczenie pośród innych służb mundurowych.

Zespół Prasowy Aresztu Śledczego w Radomiu

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej