Zakonnice w areszcie
Głównym punktem niecodziennej wizyty były wspólne rozważania na temat boskiego miłosierdzia. Siostry przypomniały skazanym, że nie zna ono granic, a błędy z przeszłości nie przekreślają szansy na nowe życie. Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę oraz osobiste świadectwa, które poruszyły wielu słuchaczy.
Podczas wizyty siostry szczegółowo omówiły poszczególne elementy jednego z najbardziej rozpoznawalnych wizerunków religijnych świata – obrazu "Jezu ufam Tobie": od charakterystycznych promieni, symbolizujących krew i wodę, po wymowne spojrzenie Chrystusa. Dla skazanych recydywistów, odbywających karę pozbawienia wolności w sosnowieckiej jednostce penitencjarnej, spotkanie było okazją do refleksji nad duchowością i fundamentami wewnętrznej przemiany.
Dla osób przebywających w izolacji wizyta ta była czymś więcej niż tylko wydarzeniem religijnym – stała się chwilą refleksji nad własnym losem i dowodem na to, że nawet w najtrudniejszych miejscach jest miejsce na wybaczenie - także samemu sobie - i duchową wolność.
Tekst: kpt. G. Kantor









