Tym razem w ramach programu readaptacji społecznej "Jestem przydatny" osadzeni ze szczecińskiej jednostki penitencjarnej porządkowali mogiły na kwaterze Żołnierzy Armii Krajowej, znajdującej się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

W dniu 26 czerwca br. osadzeni z Aresztu Śledczego w Szczecinie wraz z wychowawcą działu penitencjarnego wybrali się na Cmentarz Centralny w ramach programu resocjalizacji w zakresie kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych "Jestem przydatny", aby zadbać o groby żołnierzy Armii Krajowej. Inicjatywa była wynikiem współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Szczecinie. Już możemy powiedzieć, że z całą pewnością będzie ona kontyuowana. 

Udział osadzonych w tego typu akcjach jest nie tylko czynnikiem sprzyjającym oddziaływaniu resocjalizacyjnemu, ale także umożliwia osiąganie korzyści społecznych. Przede wszystkim zaś jest wyrazem pamięci i szacunku dla bohaterów związanych z najnowszą historią naszego kraju. 

 

tekst i zdjęcia: ppor. Aleksandra Mazur - Kaczmarek 

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej