Pomagamy sprzątać miejsca pamięci
W dniu 26 czerwca br. osadzeni z Aresztu Śledczego w Szczecinie wraz z wychowawcą działu penitencjarnego wybrali się na Cmentarz Centralny w ramach programu resocjalizacji w zakresie kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych "Jestem przydatny", aby zadbać o groby żołnierzy Armii Krajowej. Inicjatywa była wynikiem współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Szczecinie. Już możemy powiedzieć, że z całą pewnością będzie ona kontyuowana.
Udział osadzonych w tego typu akcjach jest nie tylko czynnikiem sprzyjającym oddziaływaniu resocjalizacyjnemu, ale także umożliwia osiąganie korzyści społecznych. Przede wszystkim zaś jest wyrazem pamięci i szacunku dla bohaterów związanych z najnowszą historią naszego kraju.
tekst i zdjęcia: ppor. Aleksandra Mazur - Kaczmarek









