Łącząc okres przedświąteczny z działaniami ukierunkowanymi na wzmacnianie więzi rodzinnych, które są jednym z kluczowych elementów procesu resocjalizacji, w Areszcie Śledczym w Szczecinie zorganizowano spotkanie dla osadzonych i ich rodzin.

Wielkanoc to czas refleksji, nadziei ale także duchowej przemiany. W naszej tradycji to również niezwykle rodzinny czas, pozwalający skupić się na tym co naprawdę ważne - na byciu razem. Dlatego po raz kolejny, tym razem w ramach programu readaptacji społecznej "Za rękę do wolności" sprzyjającemu integracji rodzin i powrotowi osadzonego do społeczeństwa, zorganizowano świąteczne spotkanie osadzonych z rodzinami. Przez ponad dwie godziny jego uczestnicy mogli spędzić czas na rozmowach, zabawie czy tworzeniu ozdób świątecznych. Nie zabrakło śmiechów, ale i wzruszeń. 

Swój aktywny udział w wydarzeniu mieli również wolontariusze Koła Naukowego Animatorów Czasu Wolnego "Pasja". To oni prowadzili gry, zabawy, warsztaty pokazując, jak kreatywnie wykorzystać czas z dziećmi. Jak sami mówią przychodzą by dać coś od siebie, wnieść trochę szczęścia. I udaje im się to w 100%! Członkami koła są studenci kierunków pedagogika resocjalizacyjne, przedszkolna i wczesnoszkolna czy edukacja artystyczna. 

tekst i zdjęcia: ppor. Aleksandra Mazur - Kaczmarek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej