Po raz kolejny funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Szczecinie uczcili dzień tradycji Służby Więziennej dzieląc się tym, co najcenniejsze - krwią. Wszystko to w ramach akcji "Służymy pomocą - mamy to we krwi".

Dzięki zaangażowaniu krwiodawców udało się zebrać 11 250 ml krwi, która pomoże wielu potrzebującym pacjentom. Oprócz funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Szczecinie udział w akcji wzięli również członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Granica", Klubu HDK PCK "Datek"przy IAS Szczecin,  pracownicy Agencji Mienia Wojskowego oddział w Szczecinie oraz leśnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać krew, a także tym, którzy wsparli organizację wydarzenia i pomogli w jego sprawnym przebiegu. Mamy tutaj na myśli oczywiście Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Każdy z krwiodawców otrzymał również breloczek- serduszko (które chyba już jest naszą wizytówką ) uszyty w ramach terapii zajęciowej.

Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK przy Areszcie Śledczym w Szczecinie.

tekst i zdjęcia: ppor. Aleksandra Mazur - Kaczmarek 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej