Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie po raz kolejny włącza się w działania związane z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jednostka gra razem ze Sztabem nr 7093 – Szkołą Podstawową nr 404 im. WOŚP w Warszawie oraz Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy. Wspieramy 34. edycję ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która od lat angażuje instytucje publiczne, organizacje oraz osoby prywatne w działania na rzecz ochrony zdrowia.

Na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie oraz w Oddziale Zewnętrznym w Warszawie-Bemowie prowadzona jest zbiórka do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję zaangażowali się funkcjonariusze oraz pracownicy jednostki, którzy wspierają tegoroczny cel Finału, okazując solidarność i gotowość do niesienia pomocy.

Istotnym elementem działań będzie także udział Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie w imprezie organizowanej z okazji 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dzielnicy Wawer. Podczas wydarzenia przygotowane zostanie stoisko jednostki, które umożliwi bezpośredni kontakt z przedstawicielami Służby Więziennej oraz zapoznanie się z działaniami podejmowanymi przez Areszt w ramach inicjatyw społecznych i charytatywnych.

W trakcie imprezy będzie można również wziąć udział w licytacjach przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP. Na ten cel przekazaliśmy ręcznie wykonane maskotki przygotowane przez skazane kobiety z Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie oraz z Oddziału Zewnętrznego w Warszawie-Bemowie. Prace powstały w ramach zajęć kulturalno-oświatowych oraz realizowanych programów resocjalizacji i są efektem zaangażowania, pracy twórczej oraz rozwijania umiejętności manualnych osadzonych.

Dodatkową formą wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zaangażowanie osób pozbawionych wolności, które dobrowolnie przekazują środki finansowe z kont do dyspozycji na rzecz Fundacji. Tego rodzaju działania stanowią ważny element procesu resocjalizacji, umożliwiając skazanym aktywne uczestnictwo w inicjatywach o charakterze prospołecznym.

Udział Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie w 34. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest kolejnym przykładem otwartości jednostki na działania wykraczające poza codzienne obowiązki służbowe. To również potwierdzenie, że pomoc, empatia i odpowiedzialność społeczna mogą być realizowane w różnych przestrzeniach, także w warunkach izolacji penitencjarnej.

 

Tekst: mł. chor. Agata Piekalska

Zdjęcia: mł. chor. Agata Piekalska, plut. Patryk Gospodarczyk, st. kpr. Sylwia Kaczmarczyk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej