Funkcjonariusze dozoru elektronicznego po raz kolejny udowodnili, że bezpieczeństwo obywateli jest dla nich priorytetem w każdej sytuacji.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 1 marca 2026 r. St. sierż. sztab. Łukasz Sadkowski oraz plut. Patryk Stróżniak, wykonując obowiązki służbowe na terenie Zielonej Góry zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do udzielenia pomocy oraz wezwali odpowiednie służby ratunkowe. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego monitorowali poszkodowanego.

Druga sytuacja wydarzyła się 14 marca 2026 r. w Zielonej Górze. St. sierż. Kamil Krajewski i st. kpr. Patrycja Majewska w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zauważyli uciekającego młodego mężczyznę, którego gonił pracownik ochrony pobliskiego sklepu. Funkcjonariusze podjęli zdecydowaną i skuteczną interwencję, która doprowadziła do ujęcia sprawcy kradzieży.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze dozoru elektronicznego wykazali się gotowością do niesienia pomocy innym. Wykonując kolejne zadanie, tym razem w Nowej Soli, zobaczyli starszego mężczyznę, który przewrócił się na chodniku i dostał silnego krwotoku z nosa. St. sierż. Kamil Krajewski oraz st. kpr. Patrycja Majewska niezwłocznie udzieli mu pomocy przedmedycznej oraz zadbali o bezpieczeństwo poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Reakcja na ludzką krzywdę lub nagłe zasłabnięcie to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wyraz najwyższej empatii, który buduje bezpieczne społeczeństwo. Pamiętajmy, że w sytuacjach zagrożenia życia każda sekunda ma znaczenie, a nasza odwaga i brak obojętności mogą zdziałać naprawdę wiele.      

                   

Tekst: chor. Michał Dopieralski/chor. sztab. Piotr Weretko

Zdjęcia: chor. Michał Dopieralski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej