Dyrektor Aresztu Śledczego w Zielonej Górze ppłk Jerzy Okołowicz oraz Dyrektor Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze Krzysztof Rukojć w dniu 21 kwietnia 2026 r. podpisali porozumienie o współpracy.

Podpisanie porozumienia między jednostką penitencjarną a schroniskiem dla bezdomnych zwierząt to inicjatywa łącząca cele społeczne z resocjalizacją. Wydarzenie to stanowi formalny początek wspólnych działań, które niosą korzyści zarówno dla lokalnej społeczności, jak i osób pozbawionych wolności.

Podczas oficjalnego spotkania kierownictwo obu instytucji podkreśliło, że pomoc zwierzętom jest doskonałym narzędziem wychowawczym. Spotkanie zakończyło się deklaracją gotowości do podjęcia pierwszych wspólnych prac w najbliższym czasie.

Dzięki porozumieniu schronisko zyska dodatkowe wsparcie w zakresie utrzymania infrastruktury i opieki.

 

Tekst: chor. Michał Dopieralski

Zdjęcia: chor. Michał Dopieralski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej